Americký futbal dokazuje hit v Brazílii

V nedávnej sobotu večer, Rezeš nosí úsmev a mávať kameru pri postrannej čiary z hry medzi Bulls FA, so sídlom v Porto Alegre – Brazília najjužnejšieho veľkomesta – a Joinville Gladiators, zo susedného štátu do na sever. Dva hrať v južnej konferencie Liga Nacional de Futebol Americano, druhoradé lige s 14 tímami to season.NFL hrať aspoň dva zápasy za rok vo Wembley v rámci novej dohody Celý článok

V prípade si myslíte, že futbal, keď si myslíte, že Brazília, uvažujete správne.Pravidlá futbal, nie je pochýb, ale do tej doby, americký futbal sa vyhodiť do vzduchu.

“Je to najrýchlejšie rastúci šport v Brazílii,” hovorí Lucas Biazus, je Bulls Linebacker posedenie vonku s zranenia.

prvý tím hrať full-pad sa pustí do futbalu v Brazílii nebolo oficiálne organizovaný až do skorých 2000s. V súčasnej dobe existuje viac ako 120 tímov hrajú po celej krajine v rôznych vyvíja a niekedy-konkurenčných líg.

večera hra odštartuje pred niekoľkých stoviek fanúšikov. Pred niekoľkými rokmi, hráči hovoria, že by bolo šťastie, že odštartuje pred nikým. Teraz, majstrovstvá hry môžu čerpať tisíce.Tam je hybnosť. – a strmou krivkou učenia pre začiatočníkov

“Je to naozaj zložité,” hovorí Luana André, 24-ročný študent univerzity v hľadisku. “Existuje mnoho pravidiel, takže je to naozaj ťažké pre niekoho nového pochopiť.”

Medzi hrami a na penalty, obráti k svojmu priateľovi, Pedro Lunardi, pre vysvetlenie. Lunardi, tiež študent, ktorý miloval zhlaví pre dekádu. Rovnako ako takmer každý iný fanúšik tu, TV bol jeho priechodná droga.

V 90. rokoch, ESPN začal vysielať hrsť NFL hier v Brazílii.Ktorý je od tej doby rozrástla na živé prenosy z ligy štvrtok, nedeľa a pondelok hry a pomohol živiť brazílskej fanúšikov dostatočne veľký, aby pritiahnuť pozornosť od vedenia ligy.

“Boli sme nesmierne povzbudil v posledných niekoľkých rokoch. ..v raste popularity, že NFL sa zdá byť teší “v Brazílii, Mark Waller, výkonný viceprezident medzinárodnej deľby NFL, povedal v telefonickom rozhovore z New Yorku. “Vyzerá to, že načasovanie je správne, aby sme mohli skúmať, čo by mohlo byť možné na tomto trhu.”

Ideas NFL teraz zvažuje, Waller hovorí, siahajú od organizovania ventilátor Prehliada stranám celú cestu až k niečomu “oveľa tučné”, ako pri all-star pre Bowl do Brazílie (povesti o Rio 2017 profesionálne mise boli kolujúce od roku skôr v tomto roku).

Vďaka dobre zavedené sledovanosť na mieste , najnovšie hranice amerického futbalu v Brazílii je participatívnej.Dočkať, až to skúsiť, fanúšikovia sú stále hráčmi – a objavenie nového druhu futbal zaučenie. Facebook Twitter Pinterest The Joinville bojovníkmi trestný čin sa krčí až v priebehu zápasu proti Porto Alegre Bulls. Foto: Andrew Jenner / Washington Post

Málokto na tímy ako Bulls začal hrať pred ich 20s, a je to vidieť. Hra je ťažká na miscues a zatkli hry. Slušné americký stredoškolský tím by vyhral tu. Nemáš sa im znížiť prestávku, hoci; Tieto tímy sú vyrobené úplne od nuly.Táto prvá vlna brazílskych hráčov nevyrástol hádzať lôpt v zadných dvoroch, a ich tréneri nemajú domorodé tradície zhlaví múdrosti a filozofie čerpať z.

Namiesto toho, hovorí Henrique Riffel, novinár, ktorý spúšťa webové stránky o americkom futbale v Brazílii, tímy často konzultovať YouTube, imitujúce vrtáky myslia, že online. Sú tiež túži privítať niekoho s predchádzajúcimi skúsenosťami hracej – predovšetkým Američania

“Pôjdete Ak na jeden z týchto tímov a ty si Američan, ste okamžite Predpokladá sa, že tím je záchranca. , “hovorí Lucas Bair, Američan, ktorý šiel na býkmi pred niekoľkými mesiacmi.

Bair, 40, nehral od jeho dní ako pochodzkar v Ankeny High School v Iowe.Myslel si, že bude mať šťastie, ktoré majú byť povolené v tíme: “Bohužiaľ, dostali Američan, ktorý nie je veľmi dobré,” povedal. Krátko nato sa ocitol hrať a trénovať ofenzívne líniu. Najväčším problémom je, že tvárou v tvár, je presvedčivý svoju líniu, že hra je v podstate násilný.

“Nie je toho veľa tvrdo biť. Keď lopta túry, nechcete počuť praskanie hluk vankúšiky, “hovorí Bair, ktorý pracuje ako misionár v Brazílii.


“To je naozaj ťažké sa naučiť týchto ľudí. Stále hovorím, em, “Musíš hit niekoho!”

V druhej polovici sa Gladiators vybudovali niekoľkodňový držanie vedenie a Bulls podarilo len šesť bodov. Play otočí nedbalý a vlajky lietať.Rozhodca oznamuje sankcie v akomsi Smash Mouth kreolskej, Portugalčan posiate un-preložená žargóne ako “držať” a “meškanie hry”.

V jednom obzvlášť chaotický úsek, po sebe idúce sankcie za následok ťažkú ​​sekvenciu pokus o a re-pokus o hrudky podľa Gladiators. To skončí až vtedy, keď štvrtý try plachty široký vľavo a vlajka na hre – áno, tam je iný – je v rozpore so kopající tím. Penalty klesal, pohybujúce sa na.

Následná výkop, odsunuté kvôli nešportové správanie v dotyku pred PAT debakli, plachty mimo medze.Výsledkom je ďalšia vlajka, viac Portuguci od rozhodcu a ďalšie porušenie pravidiel, aby sa prekonali záležitosti pre fanúšikov v tréningu ako je Luana André. V NFL je jeden brazílsky: Cairo Santos, Ročný hráč na šéfov Kansas City. Je to kicker (11 pre 15 pokusov v teréne v tejto sezóne, vrátane rekordného tímu sedem za sedem v zápase proti Cincinnati Bengals začiatkom tohto mesiaca). Fanúšikovia sú tu hrdí, ale kicker je kicker. Môže to byť chvíľu, kým sa brazílsky preruší cez iné tímy než v špeciálnych tímoch.Vysoká škola potrubia nie je hlboká brazílskej talenty v okamihu – NCAA si je vedomá iba jedného brazílskeho hrá v najvyššej úrovne Futbal Bowl pododdiel (Rafael Gaglianone of Wisconsin) a jeden v druhého stupňa Football Championship pododdiel (Henrique Ribeiro Chattanooga). Obaja sú kopy.

Riffel, 28 rokov, hral štyri ročné obdobia ako cornerback pre Porto Alegre tekvica, býky Crosstown súperovi. On zistí jeho generácia prišla do hry príliš neskoro na to skutočne zvládnuť.Skutočnosť, že jeho generácia hrá vôbec, aj keď je určitý pokrok pre šport, ktorý nie je to tak dávno, bol v brazílskom vedomie, nič viac, než vágny pojem.

Final skóre na tejto chladnej, daždivej noci: Gladiators 26, Bulls 6.As Bulls, aby ich deprimovaný ďaleko pole, dieťa sa vyčerpá z tribúny splniť hráča rozliatiu ramenami. Vo veľkom schéme brazílskej rošt, to je dnešný skutočne dôležitý aspekt: ​​že tam sú teraz brazílskej deti vyrastajú okolo športu

“Budú hrať lepšie ako my,” hovorí Riffel

viaz zde