Cibulková v Pekingu dohrála, Hantuchová zůstává slovenská jednotkou

PEKING. Dominika Cibulková nevyužila šanci stát se po devíti měsících opět slovenský tenisovou jedničkou.

V 2. kole dvouhry na prestižním turnaji WTA v Pekingu (dotace 2 miliony dolarů) navzdory slibnému úvodu prohrála s lotyšskou kvalifikantkou Anastasija Sevastovovou za 1:34 hv třech setech 6: 2, 1: 6 a 2: 6. Cibulková zůstává slovenská dvojkou

Daniela Hantuchová si tak i v novém vydání světového žebříčku WTA udrží pozici nejvyšší postavené Slovenky, její náskok před Cibulkovou se však sníží ze 160 na 5 bodů.Příští týden by se měly obě slovenské fedcupovej reprezentantky představit na turnaji Generali Ladies v rakouském Linci.

Cibulková v prvním setu duelu se Sevastovovou na dvorci dominovala. Ve třetím a osmém gamu prolomila súperkino podání a za 29 minut získala úvodní dějství hladce ve svůj prospěch. Lotyšsku žijící ve Vídni nepustila ani k jedinému brejkbalu.

V druhém setu se však karta obrátila. Sevastovová přitvrdila na podání i na returnu, od stavu 1: 1 získala pět gemů v řadě a vynutila si rozhodující dějství. Cibulková dělala stále více nevynucených chyb.Ve třetím setu sice otočila z 0: 1 na 2: 1, ale v dalších minutách neuhrala proti Sevastovovej už ani gem.

Za stavu 5: 2 proměnila rodačka z Liepaja, která v 1. kole vyřadila čtvrtou nasazenou Australanku Samanthu Stosurovou, hned první mečbol. Cibulková si z Pekingu odnáší šek na 19.950 dolarů a 80 bodů do světového žebříčku WTA. Tenistku prohra mrzí

Cibulková po prohře se Sevastovovou netajila zklamání. “Mrzí mě, že jsem dobře rozehraný zápas nedotáhla do úspěšného konce. Úvod byl z mé strany fantasticky, tlačila jsem soupeřku z return a zakončovala jsem výměny vítěznými forhend. Dělala jsem na dvorci přesně to, co jsem měla. Hrála jsem sebevědomě stejně jako v 1.kole proti Belgičanka Yani Wickmayerová. “

” Zápas se zlomil za stavu 1: 1 v druhém setu, když jsem při podání Sevastovovej vedla 40:15. Potom jsem stále přemýšlela nad dvěma neproměněných brejkbalov, příliš jsem se tím zabývala, což byla chyba. Vyšla jsem z rytmu, soupeřka naopak chytila ​​výbornou šňůru a získala šest gemů za sebou. “

” U některých Micca měla i potřebné štěstí, když při return pouze zavřela oči a padlo jí to tam. Ve třetím setu se mi už nepodařilo dostat do správného herního rytmu a super pohody.Nedokázala jsem zápas otočit, což mě mrzí, protože Sevastovová nebyla nepřekonatelnou překážkou “řekla pro TASR Cibulková, kterou Lotyšska svým výkonem nepřekvapila.

” S Anastasiou jsme spolu už mnohokrát trénovali a věděla jsem, že hraje dobře. Je to nepříjemná soupeřka, má celkem dobrý servis. Ještě jednou škoda, že ve druhém a třetím setu se mi nepodařilo vnutit jí můj styl hry, “dodala Cibulková, která se už těší na evropské turnaje v Linci a Moskvě.

” Turnaje v Asii jsou vždy pro mě takové daleké a jsem ráda, že závěr sezóny absolvuji v Evropě. V Pekingu ani v Tokiu jsem neměla lehký los. V Číně to bylo herny lepší než v Japonsku, cením si vítězství nad Wickmayerová.Doufám, že na zbývajících turnajích v tomto roce to bude z mé strany ještě lépe. “DVOUHRA – 2. kolo

Anastasija Sevastovová (Lot.) – Dominika Cibulková (SR) 2: 6, 6: 1, 6: 2