Kozák se přirovnal k Trumpovi. Na velké věci se dám až o sedm let, tvrdí

BRATISLAVA. Když před čtyřmi lety přicházel na reprezentační lavičku, fanoušci i odborníci se ptali, zda náročnou a odpovědnou roli zvládne.

Předtím trénoval výhradně mužstva z východu republiky. Říkalo se, že dobrým trenérem může být jen v Košicích. Navíc byl známý svou prchlivý povahou.

Nejednou se během zápasu či po jeho skončení na tiskových konferencích rozcertí a trefný poznámkami pobouřil i pobavil slovenský fotbalovou veřejnost.

Ján Kozák věkem získal zkušenosti a se zkušenostmi i rozvahu či pokoru.Ukázal ji i během slavnostního vyhlášení ankety Fotbalista roku, když mu cenu předával bývalý reprezentační kouč Jozef Jankech.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Fotbalistům roku 2016 se stal Marek Hamšík Jankech se veřejně omluvil

Před devatenácti lety mu Kozák jako tehdejší trenér 1.FC Košice vzkázal, že ať se stará o národní mužstvo a že kdo má nad šedesát let, má jít do důchodu dělat na zahrádce.

Jankech měl tehdy šedesát, Kozák má momentálně o dva roky více. “

trenér, který neumí dělat pod tlakem, nemůže být úspěšný a vést své mužstvo. “Ján Kozák, trenér roku na Slovensku

” S panem Jankech jsem měl vždy dobré vztahy, ale po jednom zápase zaútočil na mých hráčů a reagoval jsem možná nepřiměřeně. Už jsme si to spolu dávno vyříkali, ale zdálo se mi správně, že se mu patří omluvit i takto, “přiznal Jan Kozák.

V současnosti si už uvědomuje, že zkušenosti se nedají ničím nahradit.A i ve vyšším věku mohou být trenéři prospěšní pro své týmy.

“Už jsem si myslel, že je pomalu čas skončit.Pokračování článku patří k prémiovému obsahu Sme.sk I vy můžete být jeho předplatitelům Roční předplatné 29 € Objednat Ušetříte až 17,80 € ve srovnání s měsíčním předplatným Čtvrtletní předplatné 9,90 € Objednat Ušetříte 1,80 € ve srovnání s měsíčním předplatným Měsíční předplatné od 0,98 € Objednat Cena 0,98 € platí pro nové předplatitele první měsíc.


Další měsíce jsou za standardní cenu 3,90 €.