Mertinak si v Malajsii zahraje finále čtyřhry

KUALA LUMPUR.Slovenský tenista Michal Mertinak a Čech František Čermák nasazení jako druzí zvítězili Bet365-Recenze sázkové kanceláře v sobotním utkání semifinále čtyřhry na turnaji ATP World Tour 250 Proton Malaysian Open v malajsijském Kuala Lumpuru (dotace 850 000 USD, tvrdý povrch Greenset v hale) nad sázková kancelář bet-at-home kazašským reprezentantem Andrejem Golubev a Uzbekem Denisem Istomin za 73 minut 6: 3, 6: 4.

Semifinalisté loňského londýnského halového “výběrového” akce ATP World Tour Finals Mertinak a Čermák si v neděli v boji o svůj první letošní titul, celkově šestý společný, změří síly s jednotkami “pavouka” místní deblovej soutěže, Poláky Mariusz Fyrstenberg a Marcin Matkowski, jejichž loni právě na šampionátu v britské metropoli zdolali dvakrát 6: 4.

Brzy 31-letý rodák z Bet365-Vyzvednout bonus Považské Bystrice Mertinak (nar. 11.října 1979) a Čermák letos ve finále tahali za kratší konec v katarském Dauhá a chorvatském Umagu. Úřadující domácí Tenista roku Mertinak (21. v příslušném renkingu, nejvyšší byl na 12. příčce) má přesto v zápasech o trofeje z hlavního profesionálního okruhu výrazně příznivou statistiku 11: 5.

Sehraná Slovensko-česká dvojice už má v Kuala Lumpuru jistotu 150 bodů do počítačového pořadí a společného šeku na 24 500 USD. Šampióni si odnesou 250 bodů a 46 750 dolarů. Mertinak a Bet365-Více informací Čermák si udržují šanci opět se probojovat na londýnské Masters pro osm nejlepších párů sezóny ve čtyřhře. Do tohoto týdne vstupovali na 12.