Quintana kraľoval na Lagose a opäť vedie, König sa preťahuje s Contadorom

desiatu etapu Vuelty s náročným záverečným stúpaním na Lagos de Covadonga vyhral kolumbijský cyklista Nairo Quintana a stávková kancelária vrátil sa do priebežného vedenia. Čech Leopold König došiel pätnásty a v celkovom poradí zostal pred voľným dňom na šiestej pozícii.

Dvadsaťšesťročný Quintana zvíťazil s náskokom 24 sekúnd pred Holanďanom Robertom Gesink a 25 sekúnd pred víťazom Tour de France Christopherom Froomem. Britský cyklista v začiatku stúpania na ostatných favoritov strácal a niekoľko kilometrov pred cieľom sa zdalo, že má neprekonateľnú kríze, pravidelným tempom sa však dokázal vrátiť medzi najlepšie.

“Vždy som sníval o tom, že tu raz vyhrám.Som pyšný na to, Bet365-Bonus zadarmo že som zapísal svoje meno na túto veľkú horu, “uviedol Quintana na adresu až sedmnáctiprocentního a zrejme najťažšieho stúpanie na tohtoročnej Vuelte.

Víťaz Gira d’Italia z roku 2014 Quintana sa vďaka dominantnému predstavenie v stúpaní vrátil do červeného trikote, ktorý na dnešok “požičal” Španielovi Davidovi de la Cruz. Ten klesol z prvej na siedmu priečku za Königa.

Quintana má teraz na čele náskok 57 sekúnd pred svojím španielskym kolegom z Movisataru Alejandro Valverde, ktorý dnes došiel piaty.Froome, líder Königová tímu Sky, stráca na tretej pozícii o sekundu viac.

Práve trojnásobného víťaza Tour Froomea považuje Quintana napriek dnešnom najazdeným sekundám stále za svojho najväčšieho súpera, je totiž najlepším časovkářem medzi adeptov na celkové víťazstvo. “Froome je stále veľmi blízko, keď vezmeme do úvahy, čo nás čaká. Musíme pokračovať v tom, čo robíme, a budovať si náskok, pretože on je stále veľký favorit,” dodal Kolumbijčan, ktorý za rodákom z Nairobi skončil dvakrát druhý a raz tretí na Tour.

König si išiel vlastné tempo a do cieľa po 188,7 km dorazil v skupine s odstupom 1:31 minúty za Quintana. Na priebežné šiestej priečke český vrchár stráca 2:57 minúty.O tri sekundy sa pred neho dostal Španiel Alberto Contador, ktorý sa dokázal v stúpaní dlho držať s Quintana, ale v závere odpadol a došiel ôsmy.

Priebežné poradie:
1. Quintana 38:37:07, 2. Valverde -57, 3. Froome -58, 4.


Chaves -2: 09, 5. Contador -2: 54, Bet365-Otvorte si účet 6. König -2: 57 , 7. De La Cruz (Šp. / Etixx-Quick-Step) -3: 03, 8. S. Yates -3: 06, 9. Scarponi -3: 14, 10. S.Sánchez (Šp. / BMC) -3: 20,… 61. Štybar -50: 28 .

Témy: Vuelta, cestná, cyklistika, Šport