Sebastian Coe: to sú temné dni pre atletiku

Jedná sa objavili v piatok, že IAAF (IAAF), etický výbor priniesol disciplinárne obvinenia proti štyrom mužom, vrátane syna bývalého prezidenta Lamine Diack a bývalého šéfa svojho antidopingového oddelenia, uprostred skazenosti kríza zaplavovať medzinárodnej atletiku.Francúzska polícia už odhalil Diack, ktorý bol nasledovaný ako hlava IAAF od Coe v auguste, bol vyšetrovaný cez údajné vyplatenie viac ako 1 m € zakryť dopingových priestupky ruského athletes.IAAF pripravil pre úderom kladiva správy Dick Pound s atletika v kríze viac

na otázku, v nedeľu na jeho reakciu na tento vývoj, Coe povedal BBC rádia: “Clear šok, veľa hnevu a veľa smútku. Sú to temné dni pre náš šport, ale ja som viac ako inokedy k obnove dôvery v našom športe. Nie je to bude krátka cesta. Deň potom, čo som bol zvolený, som začal masívne kontrolu.Je zrejmé, že vzhľadom na obvinenia, ktoré boli urobené, táto revízia sa urýchlila a som odhodlaný obnoviť a opraviť tento šport so svojimi kolegami. Ale to je dlhá cesta k vykúpeniu. “Svetová antidopingová agentúra (Wada) zverejní v pondelok svoju nezávislú správu o obvineniach z rozšíreného dopingu medzi ruskými športovcami.

Coe , Ktorý trval na tom, že nevie o žiadnych obvineniach proti Diackovi, až do týždňových správ, povedal, že si myslí, že sa situácia bude prejavovať aj v iných krajinách ako v Rusku: “Budeme musieť počkať na správu Wada. Bude zaujímavé vidieť, kde si myslí, že je to rozsah.Vieme, že zaberáme neprimerané množstvo škôd z pomerne malého počtu národov. Odpoveď je, že budeme čakať – neviem. Možno.


viac zde